CZTERY PORADY, JAK ODPOWIEDNIO ZAAPLIKOWAĆ NAKLEJKI ŚCIENNE.

CZTERY PORADY, JAK ODPOWIEDNIO ZAAPLIKOWAĆ NAKLEJKI ŚCIENNE.

Wydawałoby się, że aplikacja dekoracji na ścianę jest taka oczywista. Wystarczy oczyścić powierzchnię, dobrze ją wysuszyć, a w przypadku świeżo malowanej poczekać aż się wchłonie. Tymczasem istnieje kilka sztuczek, które umożliwią szybkie oraz bezproblemowe przyklejenie naklejek ściennych. Tak, byś mógł się cieszyć nimi przez długi czas. Sprawdź! 

Przetrzyj ścianę wilgotną gąbką

Nie o to chodzi, by ścianę zmoczyć, a zwilżyć. O tym pamiętaj od początku. Weź czystą gąbkę, namocz ją w wodzie i dobrze wyciśnij. Wybierz miejsce, na którym będziesz naklejać dekorację i delikatnie przykładaj wilgotną gąbkę – miejsce przy miejscu. Możesz też delikatnie pocierać ścianę. Ten sposób polecany jest jednak tylko wtedy, gdy pomalowałeś ją wcześniej tzw. zmywalną farbą. Przecieranie ściany ma na celu zebranie wszelkich zabrudzeń, kurzu i pyłu, które mogłyby spowodować powstanie nierówności pod naklejkami. 

Planuj z głową

Aranżacja przestrzeni to bardzo ważna rzecz.  Zrób wcześniej wizualizację, by nie odklejać raz zaaplikowanych naklejek. Najlepiej poproś o pomoc domowników. Na podłodze rozłóż czysty karton. Naklejki na ścianę powycinaj z arkusza i wykonaj kilka prób. Układaj je na kartonie w różne kompozycje. Mieszaj kolory, kształty i rozmiary. Spróbuj także zrobić zdjęcia elementów, a później dopasować je do wnętrza, w którym mają zawisnąć. W ten sposób sprawdzisz, jaki układ aranżacji będzie najlepszy. Dobrym pomysłem jest też zaznaczenie sobie na ścianie ołówkiem kropek, na których mają znaleźć się poszczególne elementy wybranego przez Ciebie układu. Dzięki temu unikniesz pomyłek.

Gdy nie ma dodatkowej pary rąk

Kiedy wybrałeś dużą naklejkę, a nie ma Ci kto pomóc w jej montażu, wykorzystaj mały trik. Rozłóż ją na podłodze (wzorem do góry) i wyrównaj kartą kredytową lub linijką. Zastanów się dobrze, w którym miejscu będziesz ją aplikować. Przyłóż do ściany (jeszcze nie ściągaj warstwy papierowej). Teraz weź taśmę papierową i przyklej nią rogi naklejki do ściany. Odsuń się nieco, a następnie sprawdź, czy nie jest krzywo. Jeśli wszystko okaże się być w porządku, zacznij odklejać warstwę papierową od góry, wygładzając jednocześnie naklejkę drugą ręką lub miękką ściereczką. Następnie dociśnij poszczególne elementy ozdoby do ściany i wygładź. Na koniec ostrożnie zdejmij folię zabezpieczającą. Uważaj, by nie porwać żadnego elementu naklejki na ścianę.

Nie bój się naklejek na meblach

Naklejki możesz aplikować właściwie na każdą gładką powierzchnię. Meble są doskonałym tłem dla kolorowych dekoracji. Nim jednak je nakleisz, musisz odtłuścić powierzchnię. Możesz zrobić to miękką gąbką lub ściereczką, zwilżoną w wodzie z płynem do naczyń. Przetrzyj meble, a następnie je osusz. Najlepsza do tego celu będzie ściereczka z mikrofibry, która nie zostawia malutkich paproszków na czyszczonej powierzchni. Kiedy meble będą już suche, aplikuj dekoracje, stosując się do instrukcji producenta.

Na koniec upewnij się, czy aplikacja naklejek na pewno się powiodła. Oceń, czy pod ozdobą nie znajdują się pęcherzyki powietrza lub, czy wszystko jest równo. To ostania szansa na poprawki. Bąbelki zlikwidujesz, przebijając je bardzo cienką igłą, dociskając w tym miejscu naklejkę palcem. Kiedy wszystko jest już jak należy, ściągnij folię zabezpieczającą i ciesz się odmienionym wnętrzem!