EDUKACJA I DEKORACJA ZA POMOCĄ NAKLEJEK ŚCIENNYCH

EDUKACJA I DEKORACJA ZA POMOCĄ NAKLEJEK ŚCIENNYCH

W nauce ważne jest, by wykorzystywać wszystkie dostępne nam pomoce. Sięganie po nieszablonowe rozwiązania może przynieść naprawdę nieoczekiwane rezultaty. Kiedy brakuje Ci pomysłów, jak opowiedzieć dzieciom o otaczającym je świecie, sięgnij po naklejki ścienne, które wprowadzą Twoją pociechę w świat przyrody. Poznaj kilka edukacyjnych trików!

Naklejki na ścianę to świetna motywacja dla najmłodszych. Są bardzo realistyczne i przede wszystkim pozwalają na nieskończoną ilość powtórek. Kolorowe grafiki świetnie sprawdzą się zarówno w domowym zaciszu, jak i w szkolnej sali. Ozdobią nie tylko ściany, ale również meble i inne gładkie powierzchnie. Są łatwe w montażu, a kiedy zechcesz zmienić dekorację, bez problemu możesz je usunąć i zastąpić innymi. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby naklejki na ścianę stały się niezastąpionymi materiałami dydaktycznymi.

Naklejki na ścianę kwiaty na łące

Wszystkie dzieciaki uwielbiają bawić się na ukwieconej łące. Jednak nie wszystkie wiedzą, które kwiaty są bezpieczne, jakie należy chronić, a których się wystrzegać. Naklejki na ścianę kwiaty na łące z całą pewnością pomogą Ci utrwalić tę wiedzę. Magnolie, maki , piwonie, stokrotki czy słoneczniki to najczęściej spotykane na naszych łąkach rośliny. Dzięki nim pokażesz malcowi, jak wygląda otaczający go świat, a może nawet zaszczepisz w nim miłość do kwiatów? Wykorzystaj naklejki z kwiatami, by stworzyć własne kompozycje oraz pomóc dziecku zapamiętać to, co najważniejsze. Nasycone kolory naklejek nie tylko ożywią wnętrze, ale sprawia, że dziecko chętnie będzie powracało do nauki.

Naklejki na ścianę natura

Opowiadasz dziecku o górach, morzach i lasach? Musisz wiedzieć, że każdy malec najlepiej uczy się na konkretach. Nie ma on jeszcze rozwiniętego myślenia abstrakcyjnego, a dużo rzeczy jest dla niego po prostu niezrozumiałych, bo nigdy dotąd ich jeszcze nie widział. Pokazuj więc, jak wygląda natura. Przeglądajcie razem książki, Internet i rozmawiajcie. Powiedz maluchowi, dlaczego góry są wysokie, a woda w morzu słona. A potem naklej na ścianę mapę świata, by pokazać mu, gdzie znajdują się te cuda natury. Jeśli masz więcej miejsca w pokoju, by stworzyć kącik edukacyjny wybierz inne naklejki na ścianę z serii natura, np. kolekcję na polanie , która pomoże zapamiętać dziecku, jakie zwierzątka i rośliny tam znajdzie. Tuż obok umieść mieszkańców ogrodu , takich jak: żabki, gąsienice i ptaszki, a później wspólnie zabawcie się w grę pt. „Kto tu mieszka?” Zadawaj malcowi na przemian pytania, kto mieszka na łące, a kto w ogrodzie, gdzie znajdzie muchomorki, a gdzie truskawki. To naprawdę świetna zabawa już dla najmłodszych!

Naklejki na ścianę zwierzęta

Zwierzęta to kolejni ulubieńcy dzieci w każdym wieku. Barwne i kolorowe naklejki przypadną go gustu niejednemu malcowi. Możesz przyozdobić nimi ściany oraz meble. Będą doskonałe na każdą gładką powierzchnię. Dzięki temu stworzysz w pokoju dziecka prawdziwy atlas zwierząt. Wybierz kilka kolekcji: zwierzaki w zoo , podwodny świat , leśną gromadę czy owady na łące , a potem uczcie się wspólnie. Opowiadaj dziecku, gdzie żyje każde ze zwierząt, czym się żywi, czego się boi i jakie jest. Zadawaj zagadki, utrwalaj wiedzę, a potem pytaj. Zmień naukę w zabawę, a zobaczysz, jak szybko Twoje dziecko chłonie wiedzę.

Kolorowe naklejki na ścianę to nie tylko ozdoba dziecięcego pokoju. Odpowiednio wykorzystywane mogą stać się świetnymi pomocami edukacyjnymi. Wykorzystaj ich potencjał!