JAK STWORZYĆ ORYGINALNE WNĘTRZE ZA POMOCĄ NAKLEJEK ŚCIENNYCH?

JAK STWORZYĆ ORYGINALNE WNĘTRZE ZA POMOCĄ NAKLEJEK ŚCIENNYCH?

Czas zerwać z nudą. Zmienić wnętrze i dodać kilka dekoracji, które w łatwy i szybki sposób pozwolą odświeżyć ukochany kąt. Wystarczy naprawdę niewiele. Naklejki ścienne, kolorowe farby i trochę wyobraźni. Dosłownie tyle, by odmienić pokój i zachwycić gości, a przede wszystkim sprawić sobie trochę przyjemności. Jak to zrobić? Podpowiadamy!

Salon, biuro, sypialnia to trzy pomieszczenia, w których chętnie spędzasz czas. Lubisz czuć się w nich dobrze, a przy okazji lubisz, gdy inni zachwycają się Twoimi pomysłami. Dlatego od czasu do czasu chcesz zmienić wystrój swojego wnętrza. Uwielbiasz styl skandynawski. Proste rozwiązania i minimalistyczne wzory. Ale nawet takie wnętrze będzie świetnie wyglądało, gdy dodasz do niego dosłownie kilka drobiazgów.

Naklejki na ścianę do salonu w czarnym kolorze

Salon to serce domu. Miejsce reprezentacyjne, w którym przyjmujesz gości. Dlatego musisz dobrze przemyśleć dekoracje na ścianę. Miłośników zwierząt zachwyci np. naklejka na ścianę koń. Świetnie będzie się prezentowała w pomieszczeniu, gdzie dominują jasne kolory. Czarny wierzchowiec będzie eleganckim dodatkiem. Wnętrze w skandynawskim stylu ozdobi również naklejka mapa świata. Naklejka składająca się z dwóch części pozwoli umieścić dekorację na dowolnej wielkości ścianie. Sam zdecydujesz, jak blisko siebie rozmieścisz kontynenty. Wybierz naklejki, które są odporne na promieniowanie słoneczne. Zyskasz pewność, że nawet w dobrze nasłonecznionym salonie czarny kolor nie wypłowieje.

Naklejki na ścianę kaktusy boho

Kaktusy to bardzo modne rośliny. Nie wymagają specjalnej pielęgnacji, a jeśli na swojej ulubionej półce „postawisz” naklejki kaktusy w stylu boho z całą pewnością nie będziesz musiał pamiętać o ich podlewaniu. Zestaw trzech kolorowych i wyglądających jak żywe sukulentów możesz nakleić np. nad półką, która przewiesisz na wysokość ok. 1 m. Półce domaluj dwie nogi i zrób z niej nowy, oryginalny stolik na kwiatki. Jak? Kup folię samoprzylepną. Na jej odwrocie naszkicuj dowolny kształt nóg stołu lub skorzystaj z gotowych szablonów. Wytnij, przyklej na ścianę, obrysuj nogi jeszcze raz tak, by nie wystawały poza szerokość półki. Następnie pomaluj kontur na wybrany kolor. Odklej folię samoprzylepną i gotowe! Półkę możesz pomalować na ten sam kolor albo na biało, wszystko zależy od Twojej wyobraźni.

Zamiast tapety – geometryczne kształty

Tapeta to jeden z tradycyjnych sposobów na dekorację ścian. Różnorodność wzorów pomaga dowolnie zaaranżować wnętrze. Jednak z tapetą jest taki kłopot, że dopasowanie wzorów, szczególnie tych drobnych, wcale nie jest łatwe. To nie znaczy, że musisz zrezygnować z oryginalnego wystroju wnętrz. Postaw na naklejki na ścianę trójkąty, kropki, kwadraty. Czarne, złote lub zupełnie kolorowe. Najpierw stwórz projekt. Pomyśl, jakie naklejki będą pasowały do wnętrza, które chcesz odświeżyć. Następnie wymierz wolną przestrzeń i spróbuj przenieść swój pomysł na kartkę. Kiedy będzie gotowy, poproś o pomoc kogoś bliskiego. Za pomocą papierowej taśmy malarskiej przyklej kolejne kształty do ściany dokładnie w tym miejscu, w którym zaplanowałeś. Jeśli wszystko jest w porządku i zgodnie z Twoimi oczekiwaniami, aplikuj naklejki stosując się do instrukcji producenta. Gotowe? Zrób zdjęcie i podziwiaj efekty!

Nie musisz robić generalnego remontu, by Twoje mieszkanie nabrało świeżości. Skorzystaj z naszych podpowiedzi i odmień swoje wnętrze!