JAK ZAARANŻOWAĆ POKÓJ DLA MAŁEGO KOSMONAUTY?

JAK ZAARANŻOWAĆ POKÓJ DLA MAŁEGO KOSMONAUTY?

Wspieranie rozwoju dzieci to jedno z najważniejszych zadań, jakie przed nami stoi. Nie ma nic piękniejszego niż inwestycja w marzenia małych milusińskich. Stwórz niepowtarzalną kompozycję dla kosmonauty. Wybierz naklejki na ścianę układ słoneczny lub pastelowe planety i daj malcowi miejsce do rozwijania wyobraźni. Jak? Podpowiadamy!

Nie każdy dziecięcy pokój musi wyglądać tak samo. Owszem musisz pamiętać o wygodnym łóżku, komodzie na ubrania i szafce na dziecięce skarby. Ale cała reszta to kwestia Twojej wyobraźni oraz dziecięcych marzeń. Kiedy w domu masz małego miłośnika astralnych kształtów, kolorowych planet lub meteorów, wykorzystaj elementy aranżacyjne, które przemienią pokój malca w kosmiczną planetę!

Układ słoneczny dla fana Gwiezdnych Wojen

Nie jeden mały chłopiec marzy o tym, by być jak mistrz Yoda albo Luke Skywalker. Gwiezdny miecz i strój ulubionego bohatera może nie wystarczyć. Przyda Ci się jeszcze kilka dodatków. Naklejki na ścianę układ słoneczny świetnie sprawdzą się w tej roli. 9 planet i duże Słońce możesz ułożyć w dowolnej kombinacji np. nad dziecięcym łóżkiem. Uśmiechnięte planety będą witać twojego gwiezdnego bohatera każdego ranka. Nie zapomnij o lampie inspirowanej kosmosem lub fluorescencyjnych gwiazdkach na suficie. Taki klimat wieczorem pomoże dziecku się wyciszyć i zrelaksować.

Naklejki na ścianę kosmiczna wyprawa

Kosmiczna wyprawa to także świetny wybór. Ucieszy on nieco mniejsze dzieci, które na widok animowanych rakiet i statków kosmicznych będą skakać z radości. Niebieskie oraz czerwone rakiety, w otoczeniu żółtych gwiazdek i planet różnej wielkości pobudzą Twojego malca do kreatywności. Stwórz dziecku mały kosmiczny kącik nad łóżkiem. Naklej na jego ramie kilka naklejek z tej samej kolekcji. Poszukaj pościeli z podobnym motywem, a następnie zadbaj o odpowiednie oświetlenie, by wyeksponować tę część pokoju. Możesz poszukać lampki w kształcie księżyca, albo kinkietu z latającym statkiem ufo. W kosmicznym pokoju nie może zabraknąć również dodatków hand made. Starszemu dziecku pozwól narysować ulubione kosmiczne kształty i wspólnie ustalcie, gdzie będą wisieć. Młodszemu sama coś narysuj lub zrób rakietę z kartonu, a następnie daj dziecku ją pomalować farbkami. 

Dobra zabawa gwarantowana!

A może pastelowe planety?

Dla miłośników bardziej stonowanych dekoracji w zupełności wystarczą naklejki na ścianę pastelowe planety. Te szczególnie spodobają się dziewczynkom. Różowe, czerwone i niebieskie planety będą doskonałą dekoracją dla małych księżniczek. Wpasują się właściwie w każde wnętrze. Idealnie wyeksponujesz je na białej ścianie. Ale naklejki możesz również aplikować na gładką powierzchnię mebli. To dobre rozwiązanie, gdy w jednym pokoju mieszka dwoje dzieci. Za pomocą kolorowych planet zaznaczysz, które szuflady w komodzie należą do małej księżniczki, a które do jej brata. W pokoju malców nie powinno zabraknąć oświetlenia w kształcie gwiazdek i księżyców. Warto zastąpić je girlandą okrągłych lampek ledowych również w pastelowych kolorach. Zawieś je na komodzie lub nad oknem. Na takiej wysokości, by dzieci samodzielnie mogły je włączać. Niech tworzą kosmiczny klimat zawsze, kiedy przyjdzie im na to ochota!

Kosmiczne aranżacje naklejkami ściennymi to świetny pomysł na nudny dziecięcy pokój. Daj się ponieść wyobraźni i stwórz swoim pociechom prawdziwe miejsce do odpoczynku!