JAK ZAARANŻOWAĆ POKÓJ NASTOLATKA

JAK ZAARANŻOWAĆ POKÓJ NASTOLATKA

Niełatwo urządzić pokój nastolatka. Szczególnie tego buntowniczego, który lubi być ze wszystkiego niezadowolony. Brzmi znajomo, prawda? Choć macie odmienne zdania na temat aranżacji, spróbujcie poszukać kompromisu. Naklejki ścienne mogą okazać się pomocne. Sprawdź!

Przyszedł czas, kiedy Twoje dziecko wyrosło już z kolorowych dywaników, miśków, lalek i bohaterów z bajek. Te wszystkie dziecięce gadżety odchodzą powoli do lamusa. A Twój nastolatek chce mieć wyjątkowy pokój. Taki, w którym będzie czuł się dobrze i gdzie z przyjemnością zaprosi swoich przyjaciół. Poznaj sprawdzone sposoby na aranżację pokoju nastolatka!

Nieduży pokój młodego buntownika

Urządzić funkcjonalny pokój dla nastolatka, który potrzebuje przestrzeni do nauki, odpoczynku i własnych tajemnic to nie lada wyzwanie. Postaw na uniwersalne kolory. Szare ściany, białe meble i ewentualnie kolorowe dodatki. Dzięki temu nawet niewielkie pomieszczenie optycznie będzie wydawało się większe. Zrezygnuj z meblościanki. Wybierz tylko te elementy mebli, które okażą się niezbędne i funkcjonalne. Biurko z szufladami, łóżko, szafa lub komoda, kilka półek na książki oraz drobiazgi z całą pewnością wystarczy. Dekoracje ścienne w czarnych kolorach, np. fazy księżyca dopełnią skandynawski styl. W pokoju chłopaka świetnie zaprezentują się dzikie zwierzęta . Trzy naklejki potężnych ssaków, które żyją na wolności. Umieść je na ścianie w najbardziej widocznym miejscu. Będą przypominać młodemu człowiekowi o sile, jaka w nim drzemie.

Poddasze pełne kształtów

Równie dużym wyzwaniem jest urządzenie pokoju na poddaszu ze skosami. Aranżacje mogą utrudniać też słupy konstrukcyjne, które nierzadko znajdują się w centrum pokoju. Pod ścianami ze skosem najlepiej ustawić najniższe meble. Komody, biurko lub stolik pod telewizor, który przecież coraz częściej pojawia się w pokoju nastolatków jako obowiązkowy element wyposażenia. Dla łóżka lepiej znaleźć inne miejsce. Szczególnie, gdy Twój nastolatek jest wysoki. Jednak w takim pokoju również możesz nakleić dekoracje ścienne. Naklejki dla chłopca lub dziewczynki, które do tej pory królowały w dziecięcym pokoju ściągnij. Przemaluj ściany. Nastolatki lubią żywe, mocne kolory. Z całą pewnością Twoje dziecko ma już ukształtowany gust. Wspólnie wybierzcie, co teraz chce Twoja pociecha. Może będą to naklejki bardziej uniwersalne np. złote heksagony lub kolorowe kropki .

A może coś bardziej spersonalizowanego?

Nawet w niedużym pokoju możesz wydzielić strefy. Sypialniana, do nauki i do odpoczynku. Wygodne łóżko to podstawa tej pierwszej. Ścianę, na której je postawisz pomaluj innym kolorem niż resztę pokoju. Naklej na niej kształty kojarzące się ze snem, np. gwiazdy . W strefie do nauki, zadbaj o odpowiednie miejsce na książki. Nad biurkiem spróbuj nakleić naklejkę mapę świata . Przyda się nie tylko do nauki geografii, ale także odkrywania miejsc, które młody człowiek chciałby odwiedzić. Natomiast w strefie relaksu postaw wygodny worek do siedzenia i nieduży stolik na szklankę z wody, smartfona lub słuchawki. Tę strefę także możesz ozdobić naklejkami. Wybierz coś, co kojarzy się z odpoczynkiem i spokojem.

Z całą pewnością aranżacja pokoju nastolatka to duże wyzwanie. Warto się jednak go podjąć, by zbudować dziecku przestrzeń, która da mu poczucie bezpieczeństwa.