NAKLEJKA ŚCIENNA – CZYLI JAK SZYBKO I EFEKTYWNIE ZMIENIĆ WNĘTRZE.

NAKLEJKA ŚCIENNA – CZYLI JAK SZYBKO I EFEKTYWNIE ZMIENIĆ WNĘTRZE.

Naklejki ścienne stały się hitem ostatnich miesięcy. To świetny pomysł na szybką zmianę dekoracji niemalże każdego wnętrza. Są łatwe w montażu i demontażu. Możesz wybierać pośród naprawdę dużej ilości wzorów i rozmiarów, by dostosować je do swojego gabinetu, salonu czy pokoju dziecka. Sprawdź, dlaczego warto sięgnąć po naklejki na ścianę!

Użycie naklejek jest naprawdę bardzo proste. Wystarczy pomalować ściany, odczekać kilka dni, żeby „wpiły” one farbę i możesz zacząć dekorować wnętrza. Najpierw jednak rozplanuj dokładnie, w jaki sposób chcesz rozmieścić naklejki, co chcesz wyeksponować, a co ukryć. Naklejki ścienne nie tylko ozdobią pokój czy kuchnie, ale również zamaskują niedoskonałości ściany.

Uniwersalne naklejki na ścianę.

Fenomen tych dekoracji polega na tym, że pasują one zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrz. Mogą być aplikowane na każdą płaską powierzchnię, a więc nie tylko na ścianę. Dobrej jakości naklejki sprawdzą się również jako dekoracja mebli, które chcesz odświeżyć. Najważniejsze, by odpowiednio dobrać rozmiar i kolor produktu. Na rynku znajdziesz szeroką ofertę naklejek. Od malutkich kropeczek, przez nieco większe kształty (kwiaty, napisy, figury geometryczne) po duże arkusze z ornamentami, postaciami z bajek, lub filmów.

Do jednych z najbardziej popularnych dekoracji należą kropki na ścianie różnej wielkości. To na tyle uniwersalna dekoracja, że świetnie sprawdzi się dosłownie w każdym pomieszczeniu. W salonie, kuchni, przedpokoju, pokoju niemowlaka i nastolatka.

Drugi popularny wzór, który będzie świetnie wkomponowywał się w każdy kąt Twojego mieszkania to naklejki gwiazdki. W zależności do koloru i wielkości, które wybierzesz, mogą być tylko subtelnym dodatkiem lub przewodnim motywem aranżacji.

Na jakie cechy produkty zwrócić uwagę?

Naklejka naklejce nie równa. By dekoracja dobrze trzymała się ściany, musi spełnić pewne warunki. Po pierwsze i najważniejsze – jakość. Folia samoprzylepna, z której najczęściej takie naklejki się wykonuje, powinna być wytrzymała. Nie może się rwać i strzępić podczas aplikacji, a już na pewno nie może pękać na ścianie. Dobra jakościowo naklejka jest odporna na wilgoć i promieniowanie słoneczne. Dwa czynniki, które najczęściej występują w mieszkaniach oraz mogłyby przyczynić się do deformacji lubi odklejenia się dekoracji w dość krótkim czasie. Folia musi również  się łatwo oderwać, nie zrywając przy tym farby. Jednak, aby to było możliwe, jeszcze przed aplikacją zadbaj, żeby naklejka znalazła się na gładkiej powierzchni. Łuszczącą się farbę najlepiej najpierw zetrzeć, a ścianę przemalować.

Szybka zmiana wystroju.

Kiedy przyjdzie ochota na zmianę wystroju, nic prostszego, jak wymienić naklejki na ścianie. Stwórz nową koncepcję, a ze ściany zdejmij starą naklejkę. Sam demontaż jest niezwykle prosty. Wystarczy delikatnie podważyć naklejkę, a potem ostrożnie i powoli ją odrywać. Weź pod uwagę, że po zdjęciu naklejki może się okazać, że kolor ściany jest tam ciemniejszy niż w innym miejscu. Dlatego nim zaplanujesz zmianę dekoracji, rozważ czy nie warto byłoby odświeżyć tylko tę jedną ścianę. Dwukolorowe pomieszczenia są teraz w modzie.

Naklejki dekoracyjne na ścianę to idealny sposób na efekt WOW niewielkim kosztem. Dają Ci możliwość swobodnych kompozycji aranżacyjnych i zabawy kolorem. Skorzystaj z niej!