NAKLEJKI NA ŚCIANĘ – ŁATWA, SZYBKA APLIKACJA I NATYCHMIASTOWY EFEKT.

NAKLEJKI NA ŚCIANĘ – ŁATWA, SZYBKA APLIKACJA I NATYCHMIASTOWY EFEKT.

Naklejki na ścianę to świetnie sprawdzą się zarówno w salonie, sypialni, jak i pokoju dziecka. Szeroki wybór motywów, formatów i rozmiarów gwarantuje, że każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Jeśli do tej pory naklejki ścienne nie przekonały Cię do siebie, zobacz, jak szybko za ich pomocą odmienisz swoje ulubione wnętrze!

Już nie raz zakup naklejek na ścianę chodził Ci po głowie? Oczami wyobraźni widziałaś swój salon w kolorowych barwach, umieszczałaś na ścianach gotowe dekory? Mimo to za każdym razem rezygnujesz z zakupy, bo nie wiesz, jak montować ją na ścianie? Pewnie boisz się, że zanim zamontujesz ją w dobrym miejscu, naklejka się porwie i nic z tego nie będzie. Podpowiadamy, jak zamontować naklejki nie tylko na ścianie, ale i na płytkach. 

Naklejki na ścianę – na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim na jakość. Na rynku jest wiele tanich podróbek, które faktycznie nie trzymają się ściany. Nie daj się skusić niskiej cenie. Zawsze upewnij się, co do producenta naklejek, które kupujesz. Sprawdź też z jakiego materiału wykonane są naklejki. Najpopularniejsze są foliowe i welurowe. Folia samoprzylepna jest łatwa w montażu oraz demontażu. Ponadto pasuje niemalże do każdego wnętrza, a przy tym wygląda bardzo efektownie. Wybierając naklejki ścienne, dokładnie zapoznaj się z instrukcją montażu. Niektóre z nich mogą być nalepiane dopiero po dwóch tygodniach od malowania ścian. Zwróć również uwagę na wymiar naklejki. Sam wzór, choć ważny, może nie zmieścić się na wybranej przez Ciebie ścianie.

Do salonu czy do kuchni?

Naklejkami możesz ozdobić dosłownie każde pomieszczenie. Salon, sypialnię, kuchnię, łazienkę, gabinet, biuro, pokój dziecinny, gościnny, hol a nawet piwnice, jakby się uprzeć. Nakleisz nie tylko na ściany, ale i na płytki. To świetny sposób na odświeżenie wnętrza bez kosztownego remontu. Lekki lifting płytek między szafkami a blatem kuchennym potrafi zdziałać cuda. Szybki montaż, bez gruzu, pyłu i morderczego sprzątania. Tylko pomyśl. Jeszcze 5 lat temu w modzie były gładkie, białe płytki ścienne. Dzisiaj rozkochaliśmy się w paczłorku lub niezwykle modnych ostatnio heksagonach. Jeśli nie chcecie dużego remontu, naklejki ścienne to dobra alternatywa.

Montowanie dla każdego krok po kroku.

Montowanie naklejek zacznij od przygotowania ściany. Oczyść ją delikatną gąbeczką. Osusz i zbierz paproszki, które ewentualnie pozostały na jej powierzchni. Przygotuj sobie nożyczki, taśmę malarską, linijkę i miękką ściereczkę. Teraz zadbaj o dokładne przygotowanie naklejek. Rozprostuj zrolowane arkusze. Linijkę owiń ściereczką oraz wygładź nią ewentualne nierówności. Przymierz naklejkę na ścianie „na sucho”. Sprawdź, jak będzie wyglądała w miejscu, które wybrałeś. Przyklej ją taśmą malarską i z pewnej odległości zobacz, czy efekt Cię zadowala. Teraz ostrożnie odklej naklejkę od podkładu. Rób to stopniowo, zaginając podkład pod spód. Jednocześnie przyklejaj naklejkę do ściany. Ponownie owiń linijkę miękką ściereczką i wygładź naklejkę. Zwróć uwagę, żeby nie było bąbli z powietrza. 

Powodzenia!