PIĘĆ CIEKAWYCH ARANŻACJI POKOJU DLA CHŁOPCA.

PIĘĆ CIEKAWYCH ARANŻACJI POKOJU DLA CHŁOPCA.

Pięć ciekawych aranżacji pokoju dla chłopca.

Twój mały mężczyzna znudził się już nieco wnętrzem, które zamieszkuje. Nic dziwnego. Dzieci szybko tracą zainteresowanie nowościami. Zastanawiasz się, jak wybrnąć z tej problematycznej sytuacji i odnowić pokój dziecka bez dużych kosztów? Stwórz wymarzony pokój dla syna z kolorowymi naklejkami ściennymi. Podpowiadamy, co wybrać!

Postaw na klasykę.

Zrób mały lifting pokoju dziecięcego. Odśwież ściany, wybierając jeden z ponadczasowych odcieni – biel, szarość, może delikatny turkus. Do tego dodaj ciemnogranatowe zasłony i kolorowe naklejki w różnych geometrycznych kształtach. Mogą to być kolorowe koła, które ozdobią przestrzeń nad łóżkiem. Mozaika w jednym kolorze. Plastry miodu albo trójkąty. Kolor naklejek pozwól wybrać dziecku. Niech to będzie jego ulubiony błękit, zieleń bądź pomarańcz. Całość dopełnią niewielkie dodatki w tym samym kolorze. Kubek na długopisy, nowe uchwyty do mebli czy chociażby poduszka na krzesło.

To, co chłopcy lubią najbardziej.

Samochody! Wszyscy chłopcy je kochają, bez wyjątku. Ci mniejsi i ci więksi. Naklejki na ścianę w samochody ucieszą niejednego fana motoryzacji. Jeżeli masz całą ścianę do zagospodarowania wybierz duży arkusz z naklejkami. Stwórz dziecku autostradę z pojazdami, tor wyścigowy lub po prostu naklej je tam, gdzie maluch wskaże palcem. Wybierz różnorodne kształty. Mniejsze, większe, a przede wszystkim bardzo kolorowe. Stwórz dowolną kompozycję. Nie zapomnij o dodatkach. Pościel z motywem aut albo poduszka w wyścigówki. Wybierz jedna półkę, na której wyeksponujecie ulubione autka Twojego syna. Będą idealnym dopełnieniem nowej aranżacji.

Kosmos czy gwieździste niebo?

Świetnym pomysłem w pokoju chłopca są również naklejki na ścianę kosmos. Układ planetarny lub tylko niektóre planety, ucieszą młodego astronoma. Naklejki z motywem kosmosu możesz nakleić również na sufit, tworząc niezwykle pomysłową galaktykę nad głową synka. Będzie mógł się jej przyglądać przed zaśnięciem. Nie zapomnij o rakietach i statkach kosmicznych. Te możesz nakleić w rogu ściany, najlepiej jak najbliżej sufitu, tworząc złudzenie lecącej w kosmos rakiety. Efekt WOW gwarantowany!

Król dinozaurów. 

Który chłopiec nie chciałby mieszkać w towarzystwie T-Rexa? Ogromny dinozaur z ostrymi pazurami zaimponuje małemu mężczyźnie niemalże w każdym wieku. Młodszy chłopiec ucieszy się z dinozaurów ze znanej kreskówki. Uśmiechnięte, delikatne oblicze zwierzaka będzie świetną ozdobą pokoju przedszkolaka. Starszemu chłopcu zaproponuj podobiznę gada, którą doskonale zna z książek. Duży dinozaur nad łóżkiem, a mniejszy na ramie łóżka? Czemu nie! Kto powiedział, że naklejki można przyklejać tylko na ścianę?

Smoki i rycerze. 

Przenieś swojego synka w świat baśni i bohaterów. Pozwól mu się identyfikować z rycerzem, który wspina się na wieżę, by uratować księżniczkę przed okrutnym smokiem. Naklej kilka smoków tuż nad najniższymi meblami w dziecięcym pokoju. Szafka nocna, łóżko i komoda. Ustaw je obok siebie, jeżeli to możliwe od najniższego do najwyższego. Malec będzie mógł sobie wyobrazić, że pokonuje kolejne smoki, by dotrzeć do celu. 

Bez względu na to, na jaką aranżację się zdecydujesz, pamiętaj, by wybrać naklejki odporne na wilgoć i promieniowanie słoneczne. Tylko dobrej jakości naklejki pozwolą dziecku cieszyć się jego odmienionym kącikiem przez długi czas.