UDEKORUJ POKÓJ DZIECKA ZA POMOCĄ KOLOROWYCH NAKLEJEK

UDEKORUJ POKÓJ DZIECKA ZA POMOCĄ KOLOROWYCH NAKLEJEK

Białe bądź pastelowe mebelki, pluszaki, kolorowe zasłony, zabawki i puchate dywany. Wszystko to razem tworzy ważne elementy wystroju dziecięcego pokoju. Lecz oryginalnego charakteru nadasz mu dopiero, wybierając naklejki na ścianę, które odmienią każde pomieszczenie. Przekonaj się, jak łatwo ozdobić pokój dziecięcy, stawiając na kolorowe naklejki!

Bez względu na to, czy właśnie urządzasz pokój dla maluszka, który lada dzień pojawi się na świecie, czy zmieniasz wystrój kącika Twojego przedszkolaka, zadbaj o detale. To one tworzą niepowtarzalny klimat każdego wnętrza. Sprawiają, że staje się ono bardziej osobiste, a jednocześnie ożywione, wesołe i przytulne. Dowiedz się, dlaczego naklejki na ścianę to najnowszy trend dekoracyjny.

Naklejki na ścianę – dlaczego do dziecięcego pokoju? 

Wyobraź sobie, jak przyjemnie jest spędzać czas w otulonym miękkimi poduchami łóżku. Ile przyjemności sprawiają nam ulubione kolory na ścianie, obrazy czy zdjęcia przywołujące na myśl najpiękniejsze chwile. A teraz pomyśl, jak dużo radości sprawisz swojemu dziecku, dekorując jego pokój ulubionymi zwierzakami lub postaciami fantasy. Jednorożce, dinozaury, wróżki i smoki cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród przedszkolaków, jak i nieco starszych dzieci. Czemu by nie sprawić swoim pociechom trochę radości?

Co właściwie wybrać do pokoju dziecięcego?

Ok – zapadła decyzja. Dekoracje na ścianę do pokoju dziecięcego w postaci naklejek zostały zaakceptowane. Jednak wybór wzorów i kolorów jest tak duży, że ciężko się na cokolwiek zdecydować.

Po pierwsze zastanów się, co wywoła uśmiech na twarzy Twojego dziecka. Bez względu na wiek chłopcy uwielbiają dinozaury, smoki, wyścigówki, pociągi oraz samoloty. Starsi interesują się już kosmosem, geografią i przyrodą.

Dziewczynki z kolei ucieszą się z bajkowego jednorożca na ścianie, królewny, wróżki, uroczych kotków czy zwierzątek leśnych. Ważne, by naklejki pasowały do ogólnej koncepcji wystroju wnętrza, a przede wszystkim sprawiały radość najmłodszemu lokatorowi. W końcu to jego królestwo. On ma się tam czuć dobrze. Podejmijcie decyzję razem. Wybór naklejek na ścianę to dobra zabawa niezależnie od wieku!

A co, jeśli nie znamy przyszłego lokatora?

Kiedy urządzasz pokój dla dziecka, które ma się dopiero urodzić, postaw na klasykę. Wybierz naklejki w kształcie chmurek, w uniwersalnych biało-szarych kolorach. Zdecyduj się na małe detale, jak np. gwiazdki, kolorowe kropeczki, serduszka, kwiatuszki lub bajkowe zwierzątka. W pokoju niemowlaka świetnie sprawdzą się naklejki na ścianę czerwone. To uniwersalny kolor, który spodoba się zarówno dziewczynkom, jak i chłopcom. Wprowadzają one do pomieszczenia dużo energii, zmieniają wnętrza na bardziej żywe. Około 6-7 miesiąca życia, kiedy Twój maluszek zacznie widzieć trzywymiarowo i oceniać odległości pomiędzy poszczególnymi elementami otoczenia, czerwone naklejki na ścianie będą przyciągały jego wzrok oraz pobudzały zainteresowanie światem. To świetny trening dla małych oczu! 

Naklejki na ścianę w pokoju dziecięcym to nie tylko element dekoracyjny. Przemyślany wybór może stać się świetną pomocą edukacyjną dla najmłodszych. Jak? Dowiesz się w kolejnych artykułach.