ZAINSPIRUJ SIĘ. POKÓJ DLA DZIECKA W ZWIERZĘCYM KLIMACIE

ZAINSPIRUJ SIĘ. POKÓJ DLA DZIECKA W ZWIERZĘCYM KLIMACIE

Czy istnieje na tym świecie dziecko, które nie lubi zwierzaków? Pluszowych miśków, mieszkańców lasu opowiadających najpiękniejsze historię na kartach ulubionych baśni czy silnych lwów i tygrysów z ulubionej kreskówki. Naklejki ścienne zwierzęta to świetny wybór, jeśli nie możemy się zdecydować na bardziej spersonalizowane dekoracje. Sprawdź!

Zwierzaki pełnią jeszcze jedną ważną rolę w dziecięcym świecie. Stają się najlepszymi przyjaciółmi malców. Znają ich sekrety, chronią przed potworami z szafy, pocieszają po kłótni z rodzeństwem i… wywołują uśmiech na dziecięcej buzi. To zadania, które codziennie stoją przed pluszakami. Ale kto powiedział, że Twoje dziecko nie może mieć przyjaciół na stałe zamieszkujących jego pokój?

Naklejki na ścianę zwierzaki tu i tam

Dekoracja naklejkami w kształcie zwierzaków musi być dobrze przemyślana. Po pierwsze zdecyduj, gdzie chcesz je nakleić. Czasami wystarczy tylko jeden zwierzak nad biurkiem, który przypilnuje, by dziecko zawsze odrabiało lekcje? A może sowa na drzewie zamieszka niedaleko okna i będzie pilnowała, by koszmary nie przedostawały się nocą do pokoju? Czy nad łóżkiem pojawi się lisek na drabince, pilnując co noc, żeby malec nie zasypiał sam? Wybór należy do Ciebie. Jeśli jednak masz więcej miejsca na dekoracje w dziecięcym pokoju stwórz łąkę pełną uśmiechniętych owadów. Pomaluj jedną ścianę pastelową zielenią i pozwól na niej zamieszkać biedronkom, motylkom i pszczółkom. Kilka z nich możesz nakleić też na meblach, przenosząc łąkę w inny kąt pokoju.

Wesoła małpka i przyjaciele z dżungli

Aktywnym łobuziakom spodoba się aranżacja pokoju w stylu małpiego gaju. W małym pokoju wystarczy wesoła małpka w kąciku zabaw. Gdy masz naprawdę niewiele miejsca, pomyśl o wymianie łóżka na takie, które będzie miało jednocześnie funkcję zjeżdżalni lub ścianki wspinaczkowej. Nie posiadasz takiej możliwości? Małpi gaj stworzysz samodzielnie. Za pomocą mocnej liny przymocuj do sufitu kij od szczotki, tworząc cyrkowy trapez. Możesz urozmaicić zabawę, podwieszając go nad ruchomą platformą. Tę przygotujesz, mocując do sufitu haki i przyczepiając do nich sklejkę na mocnych, grubych linach. Kącik przyozdobią naklejki ścienne wesołe małpki lub zwierzaki w dżungli i zielona palma. 

A dla małych nurków… 

Naklejki ścienne podwodny świat. Duże, kolorowe rybki, wieloryb, płaszczka, morskie fale i żółte glony. To kształty, które pokocha nie tylko marynarz. W podwodny świat z chęcią zanurzy się każdy malec, lubiący ciszę i relaks we własnym pokoju. Pomaluj ściany w odcieniach błękitu oraz turkusu. Naklej na nie motywy morskich zwierząt, a także roślin. Wyeksponuj miejsce, w którym dziecko spędza najwięcej czasu. Możesz zrobić mu kącik relaksu, ustawiając w nim dużego, miękkiego pufa. Przewieś przez niego niebieski koc i dodaj dwie małe, białe poduszeczki. Warto pomyśleć również o meblach pasujących do takiej aranżacji. Jeśli nie chcesz ich zmienić, dopasuj kolorystycznie do marynistycznych klimatów drobiazgi – np. zmień uchwyty albo dodaj kilka naklejek z kolekcji podwodny świat na fronty. 

Pokój dziecięcy jest zazwyczaj miejscem, w którym malec szuka schronienia, bawi się, rozwija swoją wyobraźnię, uczy się i odpoczywa. Stwórz mu przyjazne miejsce w otoczeniu zwierzęcych przyjaciół. Niech dziecięca przygoda trwa!